Jak być szczęśliwszym rodzicem

Jesteś rodzicem i zachodzisz w głowę, jak to wszystko ogarnąć? Planujesz nim zostać i zastanawiasz się, co tak naprawdę się zmieni? A może Twoja najlepsza przyjaciółka lub kumpel z pracy właśnie doczekali się potomstwa i bardzo chcesz im przyjść z pomocą? Nie czekaj dłużej, sięgnij po naszą nowość – „Jak być szczęśliwszym rodzicem”. To zabawna i mądra książka o tym, że rodzicielstwo, mimo iż nie jest usłane różami, nie musi być smętne ale może dawać wiele radości i powodów do uśmiechu. Może być po prostu być świetną zabawą.

KJ Dell’Antonia w swojej debiutanckiej książce przeprowadza czytelników przez labirynt rodzicielstwa. Z zaangażowaniem i humorem rozkłada na czynniki pierwsze dziewięć typowych problemów, które dotyczą (prawie) każdej rodziny.

Odwołując się do prac autorytetów psychologicznych, komentarzy edukatorów, a przede wszystkim doświadczeń innych rodziców i własnych, podpowiada, jak skutecznie znaleźć radość i zadowolenie w życiu osobistym i rodzinnym oraz udowadnia, że pragnienie szczęścia może nas naprawdę daleko zaprowadzić.

Opisy rodzicielstwa dość często ociekają lukrem. W świecie czasopism dla mam i parentingowej blogosfery maluszki przesypiają całe noce, rodzicom nie opadają ręce, a bałagan sam się sprząta. Prawdziwe życie jest jednak gdzie indziej – poza kadrem zdjęcia wrzuconego do social mediów. Problem w tym, że zazwyczaj się o nim nie mówi. Zdroworozsądkowe i spokojne podejście do codziennego życia z pociechami – niewątpliwie da mamie i tacie więcej tak bardzo potrzebnego dystansu, który pozwala na poradzenie sobie nawet z najtrudniejszymi wyzwaniami.

Tymczasem KJ Dell’Antonia w książce „Jak być szczęśliwszym rodzicem” pisze o rodzicielstwie bez owijania w bawełnę. Z zaangażowaniem i humorem przychodzi na odsiecz wszystkim mamom i tatom, którym zdarza się bezradnie rozkładać ręce. Wie, co mówi – jest przecież mamą czworga dzieci.

Kilka słów o autorce

KJ Dell’Antonia – autorka bloga Motherlode, który prowadziła dla „New York Times” od 2011 do 2016 roku. W latach 2016–2017 redagowała w „Times” dział Well Family. Mieszka w Lyme, New Hampshire, z mężem i czwórką dzieci. Prowadzi blog, na którym opowiada o swoich doświadczeniach wychowawczych i odpowiada na pytania swoich czytelników.

Zajrzyj na bloga autorki „Jak być szczęśliwszym rodzicem

Recenzja na portalu „Mamy Mamom”

Ja już wiem, że (…) to jest książka, do której będę wracać. Zaznaczyłam sobie kilka stron, na których zapisano ważne według mnie wskazówki i o których warto będzie sobie przypomnieć, gdy przyjdzie chwila zwątpienia. Dla kogo według mnie jest ten poradnik? Myślę, że to najlepsza książka dla rodziców, którzy często myślą „zaraz oszaleję!”. Czyli po prostu dla… wszystkich.

Dodaj komentarz