Biała Plama. Powieść sensacyjno – filozoficzna

Doktor Ron Webber, wybitny zoolog, obserwuje niespotykane zdolności u jednego z szympansów bonobo. Według niego to przełomowe odkrycie w badaniach nad naczelnymi, które może także wiele powiedzieć o naturze człowieka. Nie podejrzewa jednak, że w samym centrum kongijskiej dżungli czyha na niego ogromne niebezpieczeństwo. Niedaleko jego stacji badawczej odkryto złoża cennego kasyterytu. Kiedy w grę wchodzą ogromne pieniądze, środowisko naturalne, życie ludzkie czy inne wartości przestają się liczyć.

W tym samym czasie w Belgii popełniono tajemnicze morderstwo, które przyciąga uwagę dwóch byłych żołnierzy Legii Cudzoziemskiej. Podejmują śledztwo, a wszelkie ślady prowadzą ich do Demokratycznej Republiki Konga. Nie zważając na ryzyko, Robert i Ludwik podążają tropem zabójców. Jeszcze nie wiedzą, że dwa tygodnie, które spędzą w sercu Afryki, zmienią ich życie na zawsze.

Biała Plama to pełna zwrotów akcji powieść, trzymająca w napięciu aż do ostatniej strony!


„Spodziewałem się, że doktor Mucha uraczy nas książką o trudnym i pasjonującym życiu lekarzy, a oto zostałem zaskoczony przygodową powieścią o Afryce! Jako miłośnik filmu powiedziałbym tak: trochę tu Konga, trochę Psów wojny, trochęOstatniego króla Szkocji i troszeczkę Świata Zaginionego. Co w sumie składa się na zajmującą historię z dużym ładunkiem pasji.”

Jacek Piekara, pisarz


O książce opowiada sam autor.

Polecamy recenzję Jarosława Czechowicza na stronie Krytycznym Okiem.


Przyznam, że już dawno nie przeczytałem żadnej książki w tak szybkim tempie. Lech Mucha nie daje czytelnikowi wytchnienia. Buduje powieść niezwykle dynamiczną, w której krótkie, rwane rozdziały składają się niczym elementy domina na spektakularną opowieść o kondycji ludzkości, jej słabościach, okrucieństwach, ale także zagubieniu.

W serwisie granice.pl możemy przeczytać recenzję i wywiad.

Zachęcamy do wysłuchania wywiadu z autorem w audycji siodma9.pl

Polecamy świetną recenzję w serwisie Litery Wiary.


Niesłychanie dynamiczna i pełna zaskakujących zwrotów akcji powieść, wciąga już od pierwszej strony. Zagmatwany świat bohaterów intryguje i jednocześnie przeraża. Niektórzy z nich od razu zyskują sympatię czytelnika, inni wzbudzają odrazę i strach. Takich osobników nikt o zdrowych zmysłach nigdy nie chciałby spotkać na swej drodze.

Opinia o naszym thrillerze pojawiła się także na portalu nakanapie.pl


Niebezpieczeństwo, walka z czasem, honor, poznanie Afryki, ucieczka… To wszystko, a nawet więcej przekazuje nam ta fantastyczna książka!

Bardzo ciekawą opinię można przeczytać na blogu Piekła nie ma


Fabuła książki jest ciekawa, akcja prowadzona sprawnie. W Afryce nadal (szczególnie z dala od miast) życie ludzkie nie za wiele znaczy i małe wojny toczą się cały czas, mimo że rządy starają się zakończyć wszelkie walki, rzezie czy ataki terrorystyczne. Miejsce akcji doskonałe dla kryminału, bo jak wiele można w takim miejscu ukryć?! Okazuje się jednak, że i niektóre europejskie zaułki nie są zbyt przyjazne i bezpieczne, szczególnie dla tych, którzy widzieli bądź słyszeli za dużo.

Dodaj komentarz