Pierwsza pomoc w nauce macierzyństwa

Szukającym sprawdzonych rad mamom (a także ojcom!), zarówno tym debiutującym w roli rodziców, jak i tym, którzy chcieliby uniknąć błędów w opiece nad swym kolejnym dzieckiem, z pomocą przychodzi Lucyna Mirzyńska, ceniona położna rodzinna, która od niemal 30 lat towarzyszy tysiącom krakowskich rodzin w najpiękniejszym, ale i jednym z najtrudniejszych momentów ich życia. Bazując na aktualnej wiedzy medycznej i pedagogicznej, a także na swym doświadczeniu, pomaga kobietom w dobrym przygotowaniu się do porodu, połogu, karmienia piersią i opieki nad noworodkiem. Dzięki tej niezwykłej książce pod swe opiekuńcze skrzydła bierze nie tylko te rodziny, które miały szczęście znaleźć się w gronie jej pacjentów, ale także wszystkie polskie mamy i ojców. Warto zaufać jej doświadczeniu i skorzystać z jej cennych wskazówek.

Lucyna Mirzyńska – absolwentka Collegium Medicum UJ oraz pedagogiki rodziny. Dzięki głosom swych pacjentek zajęła w 2016 r. III miejsce w ogólnopolskim rankingu „Położna na medal”. Mimo licznych nagród za swój największy sukces zawodowy uznaje uśmiechy, które wywołuje na twarzach pacjentów. Od prawie 30 lat żona wyrozumiałego męża, który wie, że pacjentki niemal zawsze mają pierwszeństwo. Dumna mama Ani i Marcina, którzy nie obrażają się, kiedy o swoich podopiecznych mówi: „moje dzieci”.

Książka Lucyny Mirzyńskiej – doświadczonej położnej rodzinnej, pełnej ciepła, czułości, niezwykłej i dojrzałej kobiety, której położnictwo jest wielką pasją – to nie jest pozycja, jakich wiele na rynku. To spotkanie „twarzą w twarz” z rodzicami.
To książka, w której bazując na swym doświadczeniu położnej rodzinnej, a także mamy, autorka przedstawia, jak niezwykle potrzebna jest edukacja kobiety ciężarnej i ojca dziecka w przygotowaniu do zostania rodzicami.
Agnieszka Kamińska-Nowak
Konsultant wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego, socjolog, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Położnych Rodzinnych


Na portalu Znana położna można przeczytać recenzję naszej książki.

Mimo że w macierzyństwie bardzo ważna jest intuicja i to jej w wielu wypadkach należy ufać, warto dobrze przygotować się do podejmowania pierwszych macierzyńskich decyzji. Młode mamy mogą mieć bowiem dziś ogromny problem ze wsłuchaniem się w swoją kobiecą intuicję. Mądrość mam i babć, która niegdyś była solidnym oparciem w pierwszych dniach macierzyństwa, dziś zastępowana jest radami popularnych celebrytek czy blogerek,  którym nie zawsze można i powinno się ufać

Autorka udzieliła wywiadu w ramach bloga 5razones.pl Zapraszamy do wysłuchania: Jak przygotować ciało oraz głowę do porodu… i macierzyństwa?

Lucyna Mirzyńska nie boi się pisać o bólu, pocie i łzach, które są wpisane w pierwsze doświadczenia rodzicielskie, a szczególnie dotyczą kobiet. Nie idealizuje ani nie dramatyzuje wizji macierzyństwa, ale racjonalnie i rzeczowo wyjaśnia zjawiska związane z sytuacją okołoporodową i adaptacją do rodzicielstwa. Autorka skupia się na matkach, ale nie pomija ojców. Specjalnie dla nich opracowała zwięzłą formułę „zadania dla taty”, co nie oznacza, że mężczyźni nie powinni zapoznać się z pozostałymi stronami poradnika. Pomogą im odnaleźć się w nowej sytuacji. […] Książka Lucyny Mirzyńskiej pomaga zrozumieć nie tylko siebie samego, lecz także siebie nawzajem, by wspólnie tworzyć szczęśliwą i komfortową przestrzeń życia rodzinnego, gdzie będą rozwijane bliskie relacje i więzi.

z recenzji dr Anny Błasiak

Akademia Ignatianum w Krakowie

W pliku znajduję się zbiór kilkunastu opinii nt. pracy pani Lucyny i Pierwszej pomocy w nauce macierzyństwa.

Panią Lucynę można było usłyszeć także w audycji Siódma9.pl Poranek rozgłośni katolickich.

Autorka uczestniczyła także w audycji LIVE na kanale KAMAN Show – Agata K.

PORADY prosto od położnej!

LIVE z czołową położną Małopolski! Wejdź i zadaj swoje pytanie do Lucyna Mirzyńska Położna Środowiskowo-Rodzinna! Tylko tutaj tyle wiedzy w jednym miejscu 🙂

Opublikowany przez KAMAN show – Agata K. Środa, 27 lutego 2019

Z dobrym odbiorem publikacja spotkała się na portalu O czym szepczą kobiety.


Na rynku księgarskim pojawiła się publikacja Pierwsza pomoc w nauce macierzyństwa, której autorką jest położna Lucyna Mirzyńska. To jest niezwykle wartościową i potrzebną propozycją wydawniczą na polskim rynku. Przekonaj się, dlaczego książka wyróżnia się na tle innych, podobnych poradników.

Autorka promuje książkę na licznych konferencjach dla położnych.

Bardzo pozytywna opinia o książcę pojawiła się w czasopiśmie Mamy Czas.


W macierzyństwie bardzo ważna jest intuicja, i to jej w pierwszej kolejności należy ufać. Dlaczego więc mówi się o edukacji przedporodowej? Bo macierzyństwa naprawdę można się nauczyć, trzeba mieć jednak od kogo. Mama czy babcia są daleko, czasem w innym mieście, często brakuje wsparcia ze strony innych kobiet z rodziny albo choćby przyjaciółek. Ze smutkiem obserwujemy głęboki kryzys autorytetów rodzinnych, a kręgi bliskich sobie kobiet, które jak świat światem były przy rodzącej i młodej mamie, dziś się rozpadły lub przeniosły się do internetu.

Na portalu DIAGNOSTYKA – BANK KOMÓREK MACIERZYSTYCH ukazał się wywiad z autorką.

Polecamy recenzję na Instagramie

View this post on Instagram

"Pierwsza pomoc w nauce macierzyństwa" Lucyna Mirzyńska @wydawnictwo.espe Czy do macierzyństwa można się przygotować? Czy można się go nauczyć z książek? Chyba jeszcze nie wydano takiej książki, która nauczyłaby nas rodzicielstwa i pozwoliła w pełni przygotować się do nowej roli. Natomiast są coraz częściej wydawane książki godne uwagi, które poruszają temat porodu, karmienia, właściwej pielęgnacji, czy chociażby prawidłowego podnoszenia i noszenia dziecka. _____ Należy zadać sobie podstawowe pytanie: czy możemy polegać wyłącznie na własnym instynkcie w zakresie opieki nad dzieckiem? Owszem, instynkt jest tu podstawą, na bazie której funkcjonujemy chociażby w pierwszych miesiącach z maluchem. Jednakże jak bardzo cennych informacji możemy się dowiedzieć w zakresie niemowląt, doceni ten kto choć raz sięgnął po nieco więcej wiedzy, niż ta, którą "sprzedają" nam nasze czy inne mamy, babcie. Położna rodzinna Lucyna Mirzyńska, zawodowo związana z Krakowem, przedstawia mamom w ciąży, jak i świeżo po porodzie kompendium podstawowej wiedzy nt. porodu, połogu, karmienia piersią, adaptacji noworodka. Fachowa, a przede wszystkim – co zasługuje na podkreślenie – aktualna wiedza z zakresu położnictwa, ginekologii, laktacji, prawidłowej pielęgnacji noworodka stanowi clou tej książki. Rodzice znajdą tutaj takie informacje jak: – prawa przysługujące kobiecie w ciąży i podczas porodu; – przygotowanie do porodu, jego pierwsze oznaki, minimalizowanie bólu i medykalizacja; – zagadnienia związane z połogiem; – obszerna dawka wiedzy nt. karmienia piersią; – kąpiel noworodka, zabiegi higieniczne, a nawet temat pieluszek wielorazowych i chusty; – wyprawka dla mamy i malucha i wiele innych. Pani Lucyna nie bała się wspomnieć nawet o kontrowersyjnym temacie szczepień oraz zabiegu Creed'ego. _____ Aktualne wytyczne, najnowsza wiedza potwierdzona badaniami, jak i wieloletnim doświadczeniem autorki czynią tą książkę bardzo profesjonalną. Mimo formy poradnika książkę czyta się lekko i przyjemnie. Dla niejednego czytelnika wiele informacji będzie usystematyzowaniem dotychczas pozyskanej wiedzy w tytułowym zakresie, natomiast dla niejednego rodzica będzie to przydatna wiedza "w pigułce". ❤

A post shared by @ ksiazka.w.pigulce on

Na portalu Mamy – Mamom pojawiła się obszerna recenzja poradnika.


„Pierwsza pomoc w nauce macierzyństwa” to pozycja obowiązkowa dla każdej przyszłej mamy, która niepewnie czeka na to, co przyniesie jej los. Gwarantujemy, że po lekturze tej książki każda kobieta poczuje się gotowa na przygodę zwaną macierzyństwem. Pamiętajcie, że im więcej wiemy, tym mniej się boimy. Sięgajcie więc po mądre książki. Takie jak ta.

.

Dodaj komentarz