Pierwsza pomoc w nauce macierzyństwa

Szukającym sprawdzonych rad mamom (a także ojcom!), zarówno tym debiutującym w roli rodziców, jak i tym, którzy chcieliby uniknąć błędów w opiece nad swym kolejnym dzieckiem, z pomocą przychodzi Lucyna Mirzyńska, ceniona położna rodzinna, która od niemal 30 lat towarzyszy tysiącom krakowskich rodzin w najpiękniejszym, ale i jednym z najtrudniejszych momentów ich życia. Bazując na aktualnej wiedzy medycznej i pedagogicznej, a także na swym doświadczeniu, pomaga kobietom w dobrym przygotowaniu się do porodu, połogu, karmienia piersią i opieki nad noworodkiem. Dzięki tej niezwykłej książce pod swe opiekuńcze skrzydła bierze nie tylko te rodziny, które miały szczęście znaleźć się w gronie jej pacjentów, ale także wszystkie polskie mamy i ojców. Warto zaufać jej doświadczeniu i skorzystać z jej cennych wskazówek.

Lucyna Mirzyńska – absolwentka Collegium Medicum UJ oraz pedagogiki rodziny. Dzięki głosom swych pacjentek zajęła w 2016 r. III miejsce w ogólnopolskim rankingu „Położna na medal”. Mimo licznych nagród za swój największy sukces zawodowy uznaje uśmiechy, które wywołuje na twarzach pacjentów. Od prawie 30 lat żona wyrozumiałego męża, który wie, że pacjentki niemal zawsze mają pierwszeństwo. Dumna mama Ani i Marcina, którzy nie obrażają się, kiedy o swoich podopiecznych mówi: „moje dzieci”.

Książka Lucyny Mirzyńskiej – doświadczonej położnej rodzinnej, pełnej ciepła, czułości, niezwykłej i dojrzałej kobiety, której położnictwo jest wielką pasją – to nie jest pozycja, jakich wiele na rynku. To spotkanie „twarzą w twarz” z rodzicami.
To książka, w której bazując na swym doświadczeniu położnej rodzinnej, a także mamy, autorka przedstawia, jak niezwykle potrzebna jest edukacja kobiety ciężarnej i ojca dziecka w przygotowaniu do zostania rodzicami.
Agnieszka Kamińska-Nowak
Konsultant wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego, socjolog, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Położnych Rodzinnych


Autorka udzieliła wywiadu w ramach bloga 5razones.pl Zapraszamy do wysłuchania: Jak przygotować ciało oraz głowę do porodu… i macierzyństwa?

Lucyna Mirzyńska nie boi się pisać o bólu, pocie i łzach, które są wpisane w pierwsze doświadczenia rodzicielskie, a szczególnie dotyczą kobiet. Nie idealizuje ani nie dramatyzuje wizji macierzyństwa, ale racjonalnie i rzeczowo wyjaśnia zjawiska związane z sytuacją okołoporodową i adaptacją do rodzicielstwa. Autorka skupia się na matkach, ale nie pomija ojców. Specjalnie dla nich opracowała zwięzłą formułę „zadania dla taty”, co nie oznacza, że mężczyźni nie powinni zapoznać się z pozostałymi stronami poradnika. Pomogą im odnaleźć się w nowej sytuacji. […] Książka Lucyny Mirzyńskiej pomaga zrozumieć nie tylko siebie samego, lecz także siebie nawzajem, by wspólnie tworzyć szczęśliwą i komfortową przestrzeń życia rodzinnego, gdzie będą rozwijane bliskie relacje i więzi.

z recenzji dr Anny Błasiak

Akademia Ignatianum w Krakowie

W pliku znajduję się zbiór kilkunastu opinii nt. pracy pani Lucyny i Pierwszej pomocy w nauce macierzyństwa.

Panią Lucynę można było usłyszeć także w audycji Siódma9.pl Poranek rozgłośni katolickich.

Autorka uczestniczyła także w audycji LIVE na kanale KAMAN Show – Agata K.

PORADY prosto od położnej!

LIVE z czołową położną Małopolski! Wejdź i zadaj swoje pytanie do Lucyna Mirzyńska Położna Środowiskowo-Rodzinna! Tylko tutaj tyle wiedzy w jednym miejscu 🙂

Opublikowany przez KAMAN show – Agata K. Środa, 27 lutego 2019

Dodaj komentarz