Powierzchnia

Czterdziestoletnia Kinga znów wkracza na szlak cudów. Opuszcza Krościenko, w którym przed pięciu laty znalazła wiarę, nadzieję i miłość, by wraz z mężem ruszyć do Międzyzdrojów w upragnioną podróż poślubną. Choć czuje się szczęśliwa i spełniona, w jej sercu od jakiegoś czasu tkwi niezrozumiały niepokój. Czy rzeczywiście w jej życiu wszystko jest tak idealne, jak się na pierwszy rzut oka wydaje, i czy wymarzona wyprawa nad morze pomoże jej poznać prawdę?

Powierzchnia to kontynuacja znakomicie przyjętego przez czytelników Szlaku Kingi. Do bohaterki poprzedniej książki dołączają dwie nowe postaci – dziewiętnastoletnia Skylar i znana pisarka Ksenia Liśkowiak. Obie kobiety, tak jak kiedyś Kinga, znajdują się w przełomowym momencie swojego życia. Jeszcze nie wiedzą, że aby odnaleźć szczęście, trzeba przyjąć łaskę wiary, zaufać nadziei i otworzyć się na prawdziwą miłość… Czy Kinga pomoże im odkryć to, co znajduje się pod skrywającą ich serca powierzchnią?

Katarzyna Targosz jak zwykle zaskakuje i jak zwykle porywa czytelników w świat inny niż ten znany z popularnych seriali czy powieści dla kobiet – świat, w którym prawda, dobro i piękno zawsze zwyciężają i w którym każdy z nas chciałby się choć na chwilę znaleźć.

Na blogu Niezawodna nadzieja pojawiła się recenzja Powierzchni.

Czy można stworzyć taką historię, którą czytelnik czuje się ciągle zaskakiwany? Taką, która pobudza myśli, serce i wiarę?
Katarzyna Targosz po raz kolejny udowodniła, że można.

Także Antyterrorystka była zachwycona książką pani Targosz.

Najnowsza powieść Katarzyny Targosz to opowieść o ludziach , którzy miewają lepsze i gorsze momenty, jak każdy z nas. Doświadczeni przez los, spotykają na swojej drodze osoby, które pomagają im powrócić na odpowiednie tory. Odnaleźć to co ważne.

Na blogu Katarzyny Grzebyk pojawiła się recenzja powieści.

„Powierzchnia” to powieść, którą bardzo dobrze się czyta. Choć nie ma w niej sensacji ani poczytnych romansów, jest coś, co przyciąga i wciąga jak magnes.


Życzę, aby i dla Was ta lektura była przyjemna i przyniosła chwile refleksji.

Akcja powieści rozgrywa się w Międzyzdrojach. Miejsca, które opisuje autorka faktycznie istnieją. Na swoim blogu pani Targosz je udokumentowała pięknymi zdjęciami.

Polecamy wywiad z Autorką na Granice.pl

View this post on Instagram

„Powierzchnia” Katarzyny Targosz to opowieść o tym, że każdy z nas w różnych sytuacjach życiowych przyjmuje rozmaite pozy maski, których wymaga od tego życie. Niestety, czasem, zatracamy się w udawaniu tak dalece, że zapominamy o tym, kim – i jacy – jesteśmy naprawdę, jakie są nasze prawdziwe plany, marzenia, pragnienia. Przekonują się o tym bohaterki „Powierzchni” – Kinga, która po wydarzeniach opisanych w „Szlaku Kingi”, powinna już znaleźć szczęście. Wszyscy, którzy ciekawi byli jej dalszych losów, tu je odnajdą. Kinga jednak po pewnym czasie schodzi na dalszy plan, by ustąpić miejsca Skylar – dziewczynie, która za wszelką cenę stara się być „cool”, myśli o karierze, którą każdy nastolatek chciałby zrobić, ale w gruncie rzeczy nie myśli o tym, co mogłoby dać jej szczęście. Poznajemy także historię jej ciotki i znanej pisarki, Kseni Liśkowiak, która również ma swoją powierzchnię. O różnego rodzaju pozorach, o tym, jak je przełamywać i jak się z nich wyrwać, o życiu. I o Bogu, który zajmuje w tej książce – i w życiu jej bohaterów – bardzo ważne miejsce. ⁣ ⁣⁣ ⁣Mocno rozbudowane, bardzo przekonujące portrety bohaterów, z którymi będą mogli identyfikować się czytelnicy. Interesujące koleje losu wielu z nich. Problemy, z którymi się zmagają. I wskazówki, drogowskazy, których dostarcza im wiara. „Powierzchnia” to przełamująca ograne schematy powieść obyczajowa, ale to także literatura religijna w bardzo dobrym wydaniu. Choć myślę, że nie tylko wierzący przeczytają tę książkę z przyjemnością. ⁣ ⁣#instarecenzja⁣ ⁣@wydawnictwo.espe @katarzynatargosz.pl #wiara ⁣#dzisiajczytam #właśnieczytam #bookstagram #book #books #bookstagrampl #obyczajowa #powieść #dlakobiet #takczytam #książka #książki #obyczajówka #polskiebookstagramy #książkakatolicka #książkachrześcijańska #czytam #literaturakobieca #miłość #instabook #polishinstagram #52książkiw52tygodnie #bookaddict #wakacje #ksiazkowelove #powieściobyczajowe #czytambolubię #Bóg

A post shared by granice.pl (@serwisgranicepl) on

Recenzja książki pojawiła się na blogu Godzina z książką.


Na pewno znacie to uczucie, kiedy czytanie powieści, wciąga tak mocno, że nawet po odłożeniu książki, wykonując swoje codzienne czynności, ma się wrażenie, że jej bohaterowie gdzieś naprawdę są, coś właśnie robią, a my nie możemy doczekać się kolejnej wolnej chwili, by wrócić do przerwanego czytania i uczestniczyć w ich życiu. Oto ideał książki na lato. Połączenie opowieści o nowych miejscach, nowo poznanych ludziach i o tym, co w życiu najważniejsze!

Dodaj komentarz